Burçak Çullu2018-12-19T07:27:09+00:00
Burçak Çullu
Burçak ÇulluProfesyonel Koç & İK Gelişim Danışmanı
Profesyonel Koç & İK Gelişim Danışmanı

Burçak Çullu

Burçak Çullu Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı Ankara temsilcisi olarak görev yapmaktadır. “Proje Yönetiminde Koçluk Yetenekleri” programını tasarlamıştır ve özellikle iş hayatındaki profesyoneller ve öğrenciler için kariyer koçluğu, kültürlerarası diyalog ve kadının güçlendirilmesi özelinde profesyonel koçluk hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda, International Consulting Expertise EEIG Danışmanlık Şirketinin Ülke Direktörü ve Ufuk 2020 Mentoru olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine 2014 yılında başlamış olan Burçak Çullu İnsan Kaynaklarının gelişimi için ulusal ve uluslararası programların ve stratejilerin geliştirilmesinde aktif bir şekilde rol almtır. 2007-2011 Yılları arasında Avrupa Komisyonu Marie-Skolodowska Curie and AR-GE İnsan Kaynakları Danışma Kurulu Türkiye Delegesi olarak görev yapmış; tersine beyin göçü, insan kaynakları dolaşımı ve insan kaynakları politika gelişimi konularını çalışmıştır. Bu bağlamda, İspanya, Makedonya gibi ülke delegasyonlarına Mentorluk yapmış; 14ten fazla uluslararası işbirliği projesinin danışma kurulunda yer almıştır.

2012-13 Yılları arasında, Türkiye’deki insan kaynakları kapasitesini güçlendirmeyi hedefleyen Jean Monnet Burs Programı uzmanı olarak çalışmıştır. 2013-16 Yıllarında CEMS Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı (FT ilk 10) Yöneticisi ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapmıştır.

ADLER Koçluk okulu tarafından verilen “ADLER Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamlamıştır. 2014 Yılında “Koç Gibi Lider”; 2015 Yılında ADLER Profesyonel Koçluğun Temelleri; Bir Meslek Olarak Koçluk: “Koçluğun Alt Yapısı” ve Koçlukta Ustalığa Doğru İlerleme Modüllerini tamamladıktan sonra 2016 yılında başladığı ADLER Practicum programını 2017 yılında bitirmiştir. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsünde Koç Gibi Lider Dersinde asistanlık yapmıştır. Aynı dönemde Birleşmiş Milletler Kofi Annan Burs Programı Elçisi olarak görev yapmıştır. Mario-Levi Yaratıcı yazarlık programını bitiren Burçak Çullu aynı zamanda Yoga uygulayıcısıdır.

Program yönetimi ve proje yönetim, gelişim, tasarım ve uygulamaları konusunda profesyonel deneyimi vardır. Koçluk kariyerinde; kariyer gelişimi süresince kazandığı niteliklerini koçluk becerileriyle bir araya getirmek yönünde ilerlemektedir.

Avrupa Mentor ve Koçluk Ağı (European Mentors and Coaching Council), Uluslararası Koçluk Federasyonu (International Coaching Federation); Yeni ve Gelişmekte olan Teknolojiler Melek Yatırımcı Ağı Derneğinde aktif olarak görev yapmaktadır. Kelimelerin Bilgeliği platform kurucusudur ve 2007 yılından bu yana kendi bloğuyla ‘burcakcll’ yazılarını yayımlamaktadır.

Kendi kitabını yayımlamak ve çocuklara özel programlar tasarlamak hayalleri arasındadır.