Selin Üstüner

/Selin Üstüner
Selin Üstüner2018-12-19T07:27:09+00:00
Selin Üstüner
Selin ÜstünerMSc., ATC
İçerik ve Tasarım Danışmanı, Profesyonel Koç

Selin Üstüner

Selin Üstüner Evolve Liderlik ve Koçluk Eğitim Danışmanlığı bünyesinde İçerik Geliştirme ve Tasarım Danışmanı ve Profesyonel Koç olarak görev yapmaktadır. Liderlik gelişimi, takım koçluğu ve grup koçluğu programlarının tasarlamakta, içeriklerini geliştirmekte ve uygulanmasında destek vermektedir. Kurumsal alanda ağırlıklı olarak enerji sektörü olmak üzere pek çok farklı sektörden ilk seviye yöneticilere ve yetenek havuzunda yer alan yönetici adaylarına bireysel koçluk hizmeti sunmakta; bireysel danışanlara değişim ve gelişim koçluğu yapmaktadır.

Mart 2018 itibariyle EMCC (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Kurulu) Türkiye bünyesinde denetim kurulunda yer almaktadır. Aynı zamanda EMCC üye ilişkilerini yönetmekte; EMCC Global ile koordineli çalışarak bireysel akreditasyon ve Mentorluk programları akreditasyonu süreçleri ve kriterleri ile ilgili bilgilendirmeleri sağlamakta; süreç desteği vermektedir.

Profesyonel koçluk eğitimlerini Adler International Learning Central Europe bünyesinde 2016 yılında almış, 2018 yılında İleri Düzey Koçluk Programı – Practicum’u tamamlamıştır. Academy of Executive Coaching (AoEC) İngiltere tarafından verilen Sistemik Takım Koçluğu programının temel modülünü tamamlamıştır.

EMCC Türkiye tarafından verilen Transaksiyonel Analiz (TA) eğitimini tamamlamıştır. Program tasarımı ve koçluk yaklaşımının temeli olarak Geştalt yaklaşımını kullanmaktadır. 2015 yılından beri Geştalt psikoloji eğitimine devam etmekte; Temel Geştalt psikoloji eğitiminin devamında, Geştalt yaklaşımının farklı teorik uygulamalarına yönelik Bilinç Gelişim Seviyeleri ve Çakralar eğitimlerini almıştır. Bununla birlikte, Geştalt Practicum eğitimini tamamlayarak Geştalt uygulayıcılığı tekniğini geliştirmiştir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Pazarlama ve Strateji alanında tamamladıktan sonra, bu bakış açısını organizasyonlarda insanlara değer yaratmak amacıyla kullanma isteğiyle kariyerine insan kaynakları alanında başlamıştır. İnsan kaynaklarında işe alım alanında bir süre çalıştıktan sonra eğitim ve gelişim alanında ilerlemeye devam etmiştir. Eğitim programları için içerik geliştirmiş, öğrenim materyalleri hazırlamış, global eğitim programlarını ve materyallerini Türkçeye çevirmiş ve bu bağlama adapte etmiştir.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden, Pazarlama uzmanlığıyla 2009 yılında mezun olmuştur. Devamında İngiltere’de Warwick Business School’da (University of Warwick) pazarlama ve strateji alanında yüksek lisans yapmış, 2011 yılında MSc. Marketing and Strategy diplomasını almıştır.

Bireysel farkındalık ve gelişime olan merakı ve inancıyla psikoloji, felsefe ve pek çok farklı disipline yönelik olarak kendini geliştirmekte, yurtiçinde ve yurtdışında programlara ve workshoplara devam etmektedir.